Проєкт «USAID в Україні»
Дізнайтеся більше про проєкт «USAID Кібербезпека критичної інфраструктури в Україні»! Тут ви знайдете інформацію про цілі, завдання та досягнення цього проекту, спрямованого на підвищення кібербезпеки в Україні.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА ВИЩОЇ ОСВІТИ «Кібербезпека»
За підтримки проєкту «USAID Кібербезпека критичної інфраструктури в Україні» НТУ Дніпровська політехніка оновлює освітньо-професійну програма вищої освіти «Кібербезпека» спеціальності 125 Кібербезпека та захист інформації для другого (магістерського) рівня з урахуванням вимог Професійного стандарту «Фахівець сфери захисту інформації».
Проєкт освітньої програми (обговорення)
Проєкт «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» – це Проєкт, що фінансується USAID та реалізується за допомогою компанії DAI Global LLC.
До групи партнерів, що залучені до реалізації Проєкту, належать:
- компанія з дистрибуції передових технологій безпеки «Catalisto»,
- Флоридський міжнародний університет,
- міжнародна спеціалізована компанія з кібербезпеки «Information Systems Security Partners»,
- компанія «Schweitzer Engineering Laboratories»,
- українська технологічна громадська організація «SocialBoost»,
- компанія зі стратегічних ІТ-рішень «Veterans First Initiative».
Метою Проєкту є зробити критично важливу інфраструктуру України стійкішою до кібератак через формування взаємовідносин довіри та співпраці між основними зацікавленими сторонами у сфері кібербезпеки, які представляють органи влади, приватний бізнес, наукову спільноту та громадянське суспільство.
Задля досягнення зазначеної мети, в Проєкті у сфері вищої освіти передбачено формування кадрового потенціалу України з кібербезпеки, що полягає в співпраці з закладами вищої освіти та спрямовано на підвищення практичних навичок викладачів українських університетів.
Проєкт охоплює декілька важливих складових:
- зміцнення кіберстійкості України за рахунок тісної співпраці з урядом України, зокрема Міністерство цифрової трансформації України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України та Рада національної безпеки і оборони України;
- формування кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки;
- підтримку університетів для збільшення фахівців із кібербезпеки та покращення якості їхнього навчання;
- підвищення кваліфікації експертів із кібербезпеки через навчальні та практичні тренінги;
- налагодження контактів між українськими ЗВО із міжнародною академічною спільнотою;
- розбудова ринку кібербезпеки;
- підтримка запуску оновленого державного центру кіберзахисту держспецзв’язку.
31 березня 2021
Дніпровська політехніка – партнер проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»!
НТУ «Дніпровська політехніка» за результатами національного відбору закладів вищої освіти України отримав статус партнера в реалізації проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»! Університет буде залучений до 3-річної програми підготовки викладачів із кібербезпеки та впровадження практичних навчальних лабораторій (кіберполігонів).
НТУ «Дніпровська політехніка» – серед чотирнадцяти провідних закладів вищої освіти України, що готують фахівців з кібербезпеки, та став єдиним учасником програми з Дніпропетровської області.
Участь у проєкті є надзвичайно важливою для професійної підготовки фахівців з кібербезпеки України. Його мета – зменшення та потенційне усунення вразливостей кібербезпеки в секторах критичної інфраструктури України. Проєкт працює над розвитком нових кадрів у галузі інформаційної безпеки та реалізацією потенціалу талантів.
Кожному обраному закладу вищої освіти планується надати доступ до хмарних кіберполігонів. Це дозволить викладачам контролювати та оцінювати практичні навички своїх студентів під час захисту прототипів елементів об’єктів критичної інформаційної інфраструктури від різноманітних кіберзагроз.
Перша частина програми підготовки викладачів з кібербезпеки розпочнеться вже в червні 2021 року. Перед її початком планується підписання угоди про співпрацю із керівництвом закладу.
Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів.
4 жовтня 2021
Вітаємо викладачів кафедри безпеки інформації та телекомунікацій з отриманням сертифікатів про успішне завершення навчання з курсів Cyber-physical System Security, IoT Security and Privacy, Audit and Risk Management, Malware Analysis в рамках проєкту #USAIDCyberActivity.
12 грудня 2021
Команда “CyberSphericalHorse” НТУ “Дніпровська політехніка”- Dnipro University of Technology , що складалася з фахівців кафедри БІТ та Придніпровського регіонального центру ТЗІ у складі: Володимира Святошенко, Олександра Кручініна, Дмитра Тимофєєва та Олексія Плєца взяла участь у перших в Україні кібернавчаннях SANS по формату Grid NetWars.
Організаторами змагань виступили Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО (НКЦК РНБО) спільно з проектом «USAID Кібербезпека критичної інфраструктури в Україні» #CyberActivityUA за підтримки Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (ДСЗЗІ).
Під час кіберзмагань, команди розслідували атаки на обʼєкти критичної інфраструктури, завдяки чому отримали цікавий досвід, який може бути використано у практичній діяльності та насамперед у підготовці студентів за спеціальністю 125 “Кібербезпека”.
Серед усіх учасників навчань Grid NetWars
- 🏤45% представляли державні органи та інфраструктуру;
- 🎓29% – університети та дослідницькі інститути;
- 🏪26% – бізнес та приватні компанії.
Наша команда зайняла досить непогане для дебюту 17-місце серед 49 команд. У змаганнях взяли участь майже 250 учасників, яких було обрано з 500 бажаючих.
4 січня 2022
З урахуванням плідної діяльності у 2021 році старший викладач кафедри безпеки інформації та телекомунікацій НТУ “Дніпровська політехніка” Дмитро Тимофєєв отримав сертифікат про визнання високих результатів з досягнення цілей, організації активностей та заходів за проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» в НТУ “Дніпровська політехніка”-Dnipro University of Technology.
Наші вітання Володимиру Святошенко старшому викладачу кафедри БІТ, який успішно закінчив курс USAID з цифрової криміналістики (Digital Forensic) від Purdue University.
Загалом за цей рік 5 викладачів кафедри підвищили рівень своєї кваліфікації на курсах міжнародного рівня Cyber-physical System Security, IoT Security and Privacy, Audit and Risk Management, Malware Analysis та отримали сертифікати від USAID.
Січень-липень 2022 року
20 студентів спеціальності 125 «Кібербезпека» навчалися на найсучаснішому кіберполігоні RangeForce, доступ до якого було надано в межах проєкту.
RangeForce – це інтерактивна хмарна платформа для розвитку навичок з кібербезпеки, яка містить справжні інструменти безпеки, елементи реальної інфраструктури, реальні загрози та майже всі атаки. Платформа RangeForce охоплює весь спектр рівнів кібербезпеки, від початківця до експерта, включаючи операції з безпеки (SOC), DevSecOps, WebAppSec, PenTesting тощо.
2023-2024 роки
В рамках Проєкту вісім викладачів кафедри БІТ підвищують свої практичні навички за такими напрямками:
- Реагування на інциденти
- Тестування на проникнення
- Основи комп’ютерної та мережної безпеки
- Аудит та управління ризиками
- Безпека Web-додатків
- Аналіз шкідливого програмного забезпечення.
- Кібербезпека хмарних технологій.